Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Umowa na rewitalizację wojnickiego rynku podpisana

31 marca, 2023
Wojnicki rynek

W czwartek, 30 marca w Urzędzie Miejskim w Wojniczu podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Rewitalizacja Wojnickiego Rynku”.

W oficjalnym podpisaniu oferty uczestniczył Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Zastępca Burmistrza Leszek Ząbkowski oraz Skarbnik Gminy Joanna Zając oraz przedstawiciele firmy SAMSON sp. z o.o. z siedzibą w Niedomicach, która jest realizatorem zadania.  

Kwota podpisanej umowy to ponad 6,8 mln zł. Na realizację tej inwestycji Gmina Wojnicz otrzymała dofinansowanie w ramach Działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w wysokości ponad 1,4 mln zł oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1,4 mln. łączna wartość dofinansowanie ponad 2,8 mln zł.  

Głównym celem projektu jest przywrócenie centrum miasta charakteru reprezentacyjnego, funkcjonalnego pod względem komunikacyjnym, a jednocześnie sprzyjającego integracji społecznej, wypoczynkowi i spędzaniu czasu wolnego. Projekt ma na celu stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom i turystom.

Pragnę Państwa zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby planowana rewitalizacja wojnickiego rynku przeprowadzona została jak najlepiej, z myślą o osobach, których bezpośrednio ona dotyczy. Jestem pewny, że po zrealizowaniu inwestycji wojnicki rynek stanie się wspaniałą wizytówką naszego miasta, a także miejscem wypoczynku i spędzania czasu wolnego Nas wszystkich. – mówi burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk.

Fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).