Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Symboliczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

04 maja, 2020

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Wojniczu, w związku z panującymi obostrzeniami, odbyły się w symbolicznej formie.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w tym roku miała symboliczny charakter. O godz. 11.00 w Kolegiacie Wojnickiej odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. W trakcie sprawowania liturgii w kolegiacie mogło przebywać do 50 osób.

Po mszy, pod Pomnikiem Niepodległości w Wojniczu delegacje Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej, Przedstawicieli Powiatu Tarnowskiego, Sołtysów oraz Gminnego Ośrodka Kultury złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).