Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

Spotkanie konsultacyjne Pogórzańskiego Stowarzyszenia Dunajec-Biała

23 czerwca, 2022

Szanowni Państwo,

Kończy się okres realizacji dotychczasowej Lokalnej Strategii Rozwoju, a także obecny okres programowania w Unii Europejskiej. To oznacza, że przed nami czas podsumowania dotychczasowych działań, a także pierwszych refleksji o efektach jakie te działania przyniosły naszej gminie i całemu obszarowi działania LGD. Nowy okres programowania, w który wkraczamy oznacza konieczność wprowadzenia nowego podejścia i rozwiązań organizacyjnych, wyznaczenia nowych celów
i zaplanowania działań, a być może także redefiniowania wcześniej wyznaczonych kierunków.

Będziemy chcieli proces ten przeprowadzić w sposób maksymalnie partycypacyjny – włączając
i angażując Państwa na różnych etapach procesu diagnostycznego oraz definiowania celów
i planowania ważnych działań z punktu widzenia rozwoju Gminy Wojnicz i całego obszaru.

Pierwsze z cyklu spotkań (które w takiej samej formule zaplanowaliśmy we wszystkich gminach nowo utworzonego Pogórzańskiego Stowarzyszenia Dunajec Biała) odbędzie się w środę, 29 czerwca o godzinie 18.00 w Domu Grodzkim w Wojniczu, ul. Długa 82.

W czasie dwugodzinnego spotkania będziemy chcieli odnieść się do kończącego się okres realizacji obecnej strategii, a także porozmawiać o naszych zasobach i atutach, które odróżniają nas od innych regionów i są podstawą budowania naszej lokalnej tożsamości. Siłą rzeczy pewnie nie zabraknie też dyskusji na temat barier, które utrudniają nam realizację naszych celów.

Bez takiej analizy obszaru LGD nie będzie możliwe – w kolejnych krokach – zdefiniowanie nowej ścieżki rozwoju naszego obszaru w ramach instrumentu „Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność”.

Licząc na Państwa obecność, pozostajemy z wyrazami szacunku
Janusz Kowalski, Janusz Jarząb
w imieniu Zarządu Pogórzańskiego Stowarzyszenia Dunajec-Biała

Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.