Poniedziałek, 18 stycznia 2021r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Samochód strażacki dla OSP Więckowice już poświęcony

27 lipca, 2020

 

W sobotę, 25 lipca w Kolegiacie pw. św. Wawrzyńca w Wojniczu odbyła się msza święta w intencji strażaków oraz uroczyste poświecenie samochodu pożarniczego Nissan Navara dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach.

 

Po mszy św. z okazji poświęcenia nowo nabytego przez jednostkę OSP w Więckowicach samochodu pożarniczego Nissan Navara, wszyscy zebrani zgromadzili się na placu przed kolegiatą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

W okolicznościowym apelu udział wzięli m.in.: Skarbnik Gminy Wojnicz pani Joanna Zając, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego pan Paweł Smoleń, pan Janusz Banaś właściciel firmy Baśpol, Radny Rady Miejskiej w Wojniczu pan Tadeusz Kurek oraz pani Sołtys Barbara Kuboń. Obecni byli także strażacy ochotnicy wraz z pocztami sztandarowymi z terenu miasta i gminy Wojnicz.

– Od kilku lat gromadziliśmy środki finansowe na rachunku bankowym pochodzące z darowizn mieszkańców, ze wsparcia sponsorów oraz z naszej działalności statutowej. Pięknie prezentujący się tu dzisiaj wóz, znakomicie radzący sobie w trudnych warunkach terenowych Nissana Navara zakupiliśmy od OSP Lubcza za kwotę 54 tys. zł. – podkreślił w swoim wystąpieniu Prezes OSP Więckowice Józef Osmęda – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy wsparli nasze starania o zakup, a w szczególności dziękuję panu Burmistrzowi Tadeuszowi Bąkowi, dziękuję zastępcy burmistrza panu Leszkowi Ząbkowskiemu oraz pani skarbnik Joannie Zając. Dziękuję panu Pawłowi Smoleniowi Przewodniczącemu Rady Powiatu Tarnowskiego, jak również wszystkim Radnym gminy Wojnicz. Serdeczne podziękowania składam panom Januszowi Banasiowi i panu Wojciechowi Krzyżakowi, bez których nie udało by się dopiąć tego zakupu. – tymi słowami Prezes OSP Więckowice podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

Zakupiony samochód jest przystosowany do działań ratowniczo technicznych, głównie w specjalności ratownictwo zwierząt. Wyposażony jest w napęd 4×4, który pozwala dojechać do zdarzeń nawet w trudnym górskim terenie.

Środki przeznaczone na zakup pochodziły z budżetu  gminy Wojnicz w wysokości 22 tys. zł oraz z budżetu Starostwa Powiatowego w Tarnowie w wysokości 5 tys. zł. Pozostała kwota to wkład wysłany jednostki i sponsorów. Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł 54 tys. zł.

Poświecenia nowo zakupionego samochodu dokonał ks. proboszcz dr Jana Gębarowski.

Fot. OSP Więckowice
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).