Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Ruszyły kolejne prace przy rewitalizacji Pałacu Dąmbskich w Wojniczu

17 marca, 2023

Obecnie trwają prace związane z wyminą pokrycia dachowego oraz z wykonaniem podbicia i izolacji fundamentów pałacu.

Po intensywnych pracach związanych z skuciem tynków na ścianach zewnętrznych pałacu przyszła pora na wykonanie podbicia fundamentów i ich izolację oraz wymianę pokrycia dachowego budynku, które zakłada wymianę konstrukcji więźby dachowe oraz wykonanie nowych obróbek blacharskich. Rozpoczęły się również prace wewnątrz obiektu, które dotyczą m. in. pogłębienia piwnic oraz wykonania prac wyboczeniowo-remontowych bezpośrednio związanych z zmianą sposobu użytkowania obiektu.

Jesteśmy w kolejnym etapie prac związanych z rewitalizacją Pałacu Dąmbskich. Obecnie trwa remont i zabezpieczenie dachu wraz z wymianą pokrycia dachowego oraz wymianą uszkodzonych krokwi. Konieczna okazała się również wymiana stropu.  – informuje burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. – Do tej pory woda deszczowa zamiast być odprowadzana do rynien spływała bezpośrednio po dachówce, prowadząc do powolnego zapadania się dachu i niszczenia krokwi, dlatego naprawa dachu jest niezbędna. – dodaje.

Przypomnijmy, że 4 miliony gmina pozyskała na ten cel z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, pozostałe prawie 1,7 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz wkład własny z budżetu gminy Wojnicz.

Fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).