Czwartek, 11 czerwca 2026r. | Imieniny: Barnaby, Radomila, Feliksa
Pokaż menu

Remiza OSP w Biadolinach Radłowskich zostanie zmodernizowana

28 września, 2020

Gmina Wojnicz otrzymała ponad 20 tys. zł na modernizację budynku remizy OSP Biadoliny Radłowskie. W ramach inwestycji wykonany zostanie remont części pomieszczeń budynku, wykonanie instalacji odgromowej oraz wymianę bramy garażowej.

 W ramach programu „Małopolskie Remizy 2020” Gmina Wojnicz otrzymała dotację w wysokości ponad 20 tys. zł na modernizację remizy strażackiej OSP w Biadolinach Radłowskich.

Inwestycja zakłada remont dwóch pomieszczeń socjalnych (sanitariatów) na parterze budynku remizy wraz z remontem korytarza. Zaplanowano również wymianę stolarki drzwiowej, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Natomiast na zewnątrz budynku remizy wykonanie instalacji odgromowej i wymianę bramy wjazdowej garażu.

Celem zadania jest poprawa warunków socjalnych budynku remizy OSP Biadoliny Radłowskie, jego ochrona oraz zwiększenie mobilności jednostki poprzez skrócenie czasu wyjazdu samochodu ratowniczego.




Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).