Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Program Czyste Powietrze

27 lutego, 2024
Google Maps Google Maps

Szanowni Mieszkańcy,

Mamy przyjemność poinformować o nowej i wyjątkowej współpracy, jaka zaczęła się rozwijać na terenie naszej gminy. Gmina Wojnicz nawiązała współpracę z Operatorem programu “Czyste Powietrze” –  Stowarzyszeniem EkoMonterzy. Ta inicjatywa ma na celu wspieranie naszych mieszkańców w zakresie termomodernizacji i poprawy efektywności energetycznej ich domów.

Program “Czyste Powietrze” – Szansa na Poprawę Jakości Życia

Program “Czyste Powietrze” to inicjatywa, której celem jest poprawa jakości powietrza oraz efektywności energetycznej w Polskich domach. Działa on na zasadzie dofinansowania działań związanych z termomodernizacją, wymianą źródeł ciepła czy ociepleniem budynków. Jest to ważny krok w kierunku ochrony środowiska i poprawy komfortu życia mieszkańców.

Stowarzyszenie EkoMonterzy – Profesjonalizm i Doświadczenie

Chcemy także podkreślić, że Stowarzyszenie EkoMonterzy zostało wybrane na Operatora programu “Czyste Powietrze” w konkursie przeprowadzonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). To potwierdzenie wysokiej jakości usług, profesjonalizmu oraz rzetelności, które reprezentuje nasz nowy partner. Stowarzyszenie działa jako Operator na terenie powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego, wielickiego i Miasta Tarnów.

Pomoc Operatora jest bezpłatna i ma na celu przeprowadzenie osoby składającej wniosek przez cały proces począwszy od wnioskowania o dotację, pomoc w wyborze wykonawcy, realizację przedsięwzięcia, aż do całkowitego jej rozliczenia.

Uwaga na firmy podszywające się – Współpraca jedynie z EkoMonterami

Chcielibyśmy jednocześnie zwrócić Waszą uwagę na ważny aspekt. Nasza gmina współpracuje wyłącznie ze Stowarzyszeniem EkoMonterzy w ramach programu “Czyste Powietrze”. Oznacza to, że wszelkie informacje dotyczące programu, wsparcia czy dokumentacji są udzielane wyłącznie przez naszego oficjalnego partnera.

 Apelujemy o ostrożność i prosimy Was o unikanie współpracy z osobami podających się za reprezentantów programu, którzy nie posiadają oficjalnych uprawnień. Każda osoba reprezentująca Stowarzyszenie posługuje się oficjalnym identyfikatorem wydanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – wzór poniżej. Prosimy o każdorazową weryfikację na stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z Urzędem Gminy pod nr tel.:14 631 98 48.

https://www.gov.pl/web/nfosigw/stowarzyszenie-ekomonterzy–region-2-powiaty-bochenski-brzeski-dabrowski-tarnowski-wielicki-m-tarnow

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z biurem Stowarzyszenia EkoMonterzy, które udzieli wszelkich niezbędnych informacji (533 424 830). Zależy nam na Waszym bezpieczeństwie oraz skuteczności działań związanych z programem “Czyste Powietrze”.

Dziękujemy za zaufanie i współpracę. Razem możemy sprawić, aby nasza gmina była miejscem, gdzie dbamy nie tylko o swoje domy, ale również o środowisko, w którym żyjemy.
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).