Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Podpisano umowę na remont dróg gminnych

17 czerwca, 2020

Burmistrz Wojnicza podpisał umowę na remont i modernizację dróg gminnych. Wartość zadania to 1 108 000,00 zł. Inwestycja otrzymała częściowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetu województwa małopolskiego związanego z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

17 czerwca w Urzędzie Miejskim w Wojniczu Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk podpisał umowę z firmą ROAD SYSTEMS S.C., wyłonioną w drodze postępowania przetargowego na realizację zadania pn. „Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, nawierzchni asfaltowej, poboczy na drogach gminnych Gminy Wojnicz”.

Umową zostało objęte wykonanie 5 zakresów prac dotyczących remontów nawierzchni dróg gminnych na terenie gminy Wojnicz, które łącznie zakładają modernizację 18 odcinków. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 1 108 000,00 zł.  Planowany termin zakończenia prac został ustalony na koniec sierpnia 2020 r. 

W ramach realizacji zadania dwie drogi będą częściowo  sfinansowane ze środków  zewnętrznych. Droga gminna w Biadolinach Radłowskich otrzymała dofinansowanie w wysokości 60% kosztów kwalifikowanych realizacji inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast droga dojazdowa do pól Wojnicz – Podlesie otrzymała środki w wysokości blisko 80 tys. z budżetu województwa małopolskiego związanego z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

Fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).