Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Podpisano umowę na przebudowę boisk sportowych

08 maja, 2020

W Biadolinach Radłowskich i w Wojniczu powstaną nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy. 

7 maja podpisana została umowa dotycząca przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny, bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. Firma GREENSPORT Anna Straszewska z Międzybrodzia Bialskiego za ponad 480 tys. zł zajmie się wykonaniem inwestycji, w ramach której wykonane zostaną nowe nawierzchnie poliuretanowe na istniejących nawierzchniach asfaltowych oraz zamontowane zostanie nowe wyposażenie. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to październik 2020 r.

Inwestycja jest objęta dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska 2019”  w wysokości 50% całkowitej wartości wydatków kwalifikowanych i jest możliwa dzięki wsparciu.

 –  Dążymy do tego, aby infrastruktura rekreacyjnosportowa na terenie naszej gminy cały czas była modernizowana i rozbudowywana. – mów burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. – Serdecznie dziękuję za wsparcie tej inwestycji Pani Minister Józefie Szczurek – Żelazko oraz Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu. – dodaje.

fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).