Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Nowe miejsce rekreacji w Skumaniu

23 listopada, 2022

Zakończyły się prace związane z budową nowego placu zabaw oraz siłowni plenerowej przy Domu Ludowym w Sukmaniu.  Można już z nich korzystać.

Nowy plac zabaw powstał na działce znajdującej się w sąsiedztwie Domu Ludowegow Sukmaniu. Przy placu powstała też plenerowa siłownia. Z nowego miejsca rekreacji można już korzystać. Zabawki oraz przyrządy do ćwiczeń są nowoczesne i atestowane. Dla najmłodszych mieszkańców wsi przygotowano takie urządzenia jak: równoważnia, domek – apteka oraz tablicę – auto. Dla nieco starszych dzieci na placu zamontowano linarium. Całość dopełnia siłownia zewnętrzna, która powstała obok placu. Postawiono tam dwie stacje do ćwiczeń wyposażone w biegacza z orbitrekiem  oraz wyciąg z krzesłem. Dodatkowo wokół całego obiektu postawiono nowe ogrodzenie. 

Inwestycja w całości wyniosła nieco ponad 44 tys. zł.

Budowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej to odpowiedź urzędu na potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy. Cieszę się, że udało się je zrealizować. Zarówno plac zabaw, jak i siłownia są gotowe i oddane do użytku. Można je już testować. – mówi Tadeusz Bąk, burmistrz Wojnicza.

Fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).