Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Lokalny system ostrzegania powodziowego (LSOP)

12 lipca, 2023

Lokalny system ostrzegania powodziowego to narzędzie wspomagające podejmowanie wczesnych decyzji w obliczu zagrożenia powodziowego na terenie działania systemu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Każdy zainteresowany mieszkaniec powiatu może po zasubskrybowaniu otrzymywać komunikaty o ostrzeżeniach sms i/lub e-mail. Osoby spoza terenu zlewni rzeki Biała Tarnowska otrzymają ostrzeżenia o nagłych opadach nawalnych, o osoby z terenu zlewni dodatkowo ostrzeżenia o mogących wystąpić powodziach rzecznych.

Administratorem systemu jest powiat tarnowski.

Szczegóły na stronie: LSOPbiala.pl

Jak subskrybować, aby otrzymywać komunikaty o ostrzeżeniach sms i/lub e-mail:

  1. wejdź na stronę  LSOPbiala.pl (wielkość liter nie ma znaczenia).
  2. w menu w lewym górnym rogu wybierz pierwszą z lewej ikonę „powiadomienia”
  3. wybierz „zasubskrybuj”.
  4. zatwierdź „ok”, następnie zaznacz na mapie jedno sołectwo, dla którego chcesz otrzymywać komunikaty.
  5. wybierz sposób otrzymywania komunikatów (sms/e-mail): na tym etapie należy dokonać wyboru. Jeżeli chcesz otrzymywać komunikaty w obu tych formach należy ponownie dodatkowo wybrać „zasubskrybuj” i zaznaczyć drugą z opcji.
  6. ź numer telefonu i/lub adres e-mail.
  7. ź kod/link aktywacyjny otrzymany na telefon/podany
  8. w dowolnej chwili możesz anulować subskrypcję (wybierając tę opcję w pkt.3 powyżej).Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).