Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

I Konkurs Rękodzielniczy Gwoździec 2024

28 czerwca, 2024

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz” oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury i Gmina Zakliczyn zapraszają do udziału w I KONKURSIE RĘKODZIELNICZYM Gwoździec 2024 realizowanym w ramach Festiwalu Kultury Ludowej „U Krakowiaków na Pogórzu” 2024, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024.

Festiwal odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2024 roku, a na zgłoszenia do konkursu czekamy do 31 lipca 2024 roku szczegóły znajdują się w regulaminie, który załączam do niniejszej wiadomości wraz z formularzem zgłoszeniowym.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są również do pobrania na stronie:

https://www.kultura-zakliczyn.pl/index.php/aktualnosci/2240-i-konkurs-rekodzielniczy-gwozdziec-2024

Celem Konkursu jest:

  • upowszechnienie tradycyjnego rękodzieła ludowego jak również rękodzieła inspirowanego tradycją,
  • popularyzacja tradycji ludowych,
  •  pokazanie różnorodności rękodzieła ludowego,
  • promowanie i odkrywanie lokalnych twórców.

Do udziału w konkursie zapraszamy rękodzielników i artystów ludowych również początkujących. Dla zwycięzców przewidziane są wartościowe nagrody finansowe.

Ponadto zachęcamy lokalnych rękodzielników i twórców ludowych do wystawienia się ze swoim stoiskiem podczas Festiwalu Kultury Ludowej

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Organizacyjnym Festiwalu pod numerem tel. 14 628 33 31 lub u koordynatorki Eweliny Siepiela 795 683 050.
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).