Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych na rok 2024

05 lutego, 2024

Od dnia 1 stycznia 2023 roku na terenie Gminy Wojnicz obowiązują następujące stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Burmistrz Wojnicza działając na podstawie art. 6k ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( t. j. z 2020 r. poz. 1439 ze. zm.) informuje, że od  1 stycznia 2023r. obowiązuje nowa stawka opłat za gospodarowania odpadami komunalnymi przyjęta Uchwałą Rady Miejskiej w Wojniczu  z dnia 30  listopada 2022 nr XL/440/2022 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i określenia wysokości stawki tej opłaty oraz zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym na terenie Gminy Wojnicz.

• Ustalono podstawową miesięczną stawką opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w wysokości 36,00 zł. od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.
  • Ustalono podwyższoną miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od stawki podstawowej jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny  w wysokości 144,00 zł, od osoby zamieszkującej daną nieruchomość.
  • Ustalono częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym w wysokości 1,00 zł, od stawki obowiązującej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od jednego mieszkańca.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych od 01.02.2024 r.:

HARMONOGRAM WIELOLOKALOWE – Wojnicz

HARMONOGRAM – Wojnicz, Rudka

HARMONOGRAM – Dębina Ł., Dębina Z., Zakrzów

HARMONOGRAM – Biadoliny Radłowskie

HARMONOGRAM – Łopoń

HARMONOGRAM – Łukanowice, Isep

HARMONOGRAM – Olszyny, Sukmanie, Milówka

HARMONOGRAM – Więckowice

HARMONOGRAM – Wielka Wieś

HARMONOGRAM – Grabno

Karty usług:
Ustalenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Formularze do pobrania:
Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Ulotka informacyjna

Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.