Wtorek, 1 grudnia 2020r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

20 listopada, 2020

Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu oraz Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież z terenu Gminy Wojnicz do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera. Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną pocztą. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.

REGULAMIN:

1. Celem konkursu:

– Popularyzowanie polskich tradycji świątecznych,
– Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia,
– Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży,
– Kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej,
– Popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów.
– Nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

2. Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych („0”) oraz uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Wojnicz.

Konkurs został podzielony na IV grupy wiekowe:
I grupa wiekowa – przedszkola i oddziały przedszkolne („0”),
II grupa wiekowa – uczniowie z klas I – III,
III grupa wiekowa – uczniowie z klas IV – VI,
IV grupa wiekowa – uczniowie z klas VII – VIII.

3. Warunki:

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej – kartki Bożonarodzeniowej o wymiarach: A 5. Uczestnicy I grupy wiekowej – przedszkola i grupy przedszkole („0”) wykonują pracę o wymiarach: A 4
Kartki bożonarodzeniowe o większych wymiarach nie będą oceniane.
Każda z prac musi posiadać elementy tradycji Bożego Narodzenia.
Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę, wykonaną wybraną przez siebie techniką plastyczną – rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie grafika itp.
Praca powinna być wykonana estetycznie.
Prace powinny być opatrzone opisem zawierającym następujące dane: imię, nazwisko, wiek, klasę oraz adres szkoły lub placówki, którą reprezentuje,
Każdy uczestnik musi podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych – oświadczenie stanowiące załącznik do Regulaminu.
Prace należy dostarczyć wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych do Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu do 11 grudnia 2020 roku (piątek) do godz. 14.00.

4. Ocena i nagrody:

Prace oceniać będzie powołana przez Organizatora komisja.
Kartki bożonarodzeniowe będą oceniane według następujących kryteriów:

– poziom artystyczny wykonanej pracy,
– oryginalność, pomysłowość, estetyka wykonania,
– wkład pracy,
– stopień nawiązania do tradycji,
– walory plastyczne.

Komisja Konkursowa w dniu 16 grudnia 2020 roku oceni wszystkie prace.

Dla laureatów trzech pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej, przewidziane są nagrody rzeczowe.

Wyniki konkursu, zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac, zostaną ogłoszone w dniu 18 grudnia 2020 r. na FB Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu oraz na stronie internetowej Gminy Wojnicz www.wojnicz.pl

Odbiór nagród w dniu 21 grudnia 2020 r. od godziny 9.00 do 15.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu ul. Rynek 30 (tj. budynek starej Szkoły Podstawowej w Wojniczu)

5. Uwagi końcowe:

Wszystkie prace należy odebrać do 30 grudnia 2020 roku do godz.14.00. Nieodebrane kartki zostaną zniszczone.

 

Do pobrania:
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

 
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).