Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Gminne zakończenie roku szkolnego

28 czerwca, 2023

Tegorocznymi gospodarzami gminnego zakończenia roku szkolnego była Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Wojniczu.  

Na uroczystości  23 czerwca na boisku sportowym przy szkole zgromadziły się władze samorządowe, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie wraz z rodzicami, by świętować sukcesy dzieci odniesione w kończącym się roku szkolnym. 

Tradycyjnie podczas uroczystości wręczono wyróżnienia  uczniom,  którzy w roku szkolnym 2022/2023 uzyskali najwyższe średnie w nauce. Najlepsi uczniowie szkoły z rąk Burmistrza, swoich wychowawców i dyrektorów otrzymali świadectwa oraz nagrody książkowe. Rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Nagrodzono też najlepszych uczniów w konkursach tematycznych. Nagrody rzeczowe otrzymali również laureaci zawodów sportowych, którzy mogli poszczycić się zdobyciem wysokich miejsc na poziomie regionalnym, czy wojewódzkim. 

W sposób szczególny zwracam się również do absolwentów szkoły, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany im etap edukacji. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Niech młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia. Powodzenia w nowym rozdziale Waszego życia! Wszak każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego… Słowa podziękowania kieruję również do dyrekcji, całego grona pedagogicznego, obsługi szkoły oraz rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. – mówił w swoim wystąpieniu burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. – Życzę Wszystkim wspaniałych, pełnych wrażeń i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. – dodał kończąc.

W mijającym roku szkolnym w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu uczyło się ogółem 525 uczniów, w tym 98 absolwentów oraz 75 dzieci w oddziałach przedszkolnych. 97 uczniów zdobyło średnią ocenę co najmniej 5,0. Najwyższa średnia w szkole to 6.0, którą uzyskała jedna uczennica, natomiast frekwencję na poziomie 100% miało 14 uczniów. Świadectw z wyróżnieniem otrzymało 151 na 332 uczniów klas IV – VIII.

Fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).