Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Gmina pozyskała kolejne 95 tys. zł na sprzęt komputerowy

01 czerwca, 2020

Gmina Wojnicz pozyskała kolejne 95 tys. zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła +” na doposażenie w sprzęt komputerowy szkół i wsparcie uczniów w procesie zdalnego nauczania.

To już kolejny zastrzyk finansowy dla naszych jednostek oświatowych, które w ostatnim miesiącu dofinansowane zostały kwotą 70 tys. zł, również na zakup laptopów. Niebawem zakupiony sprzęt trafi do szkół, które udostępnią go dla najbardziej potrzebujących uczniów w tym szczególnie rodzinom wielodzietnym. Łącznie gmina Wojnicz pozyskała więc 165 tysięcy złotych.

Dodajmy, że „Zdalna Szkoła +” to projekt wsparcia dla samorządów na zakup wyposażenia służącego do zdalnej nauki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Fot. UM Wojnicz
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).