Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa

29 kwietnia, 2020

W dniu 29 kwietnia 2020 r., podczas konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie drugiego etapu znoszenia ograniczeń, nałożonych w związku z pandemią koranowirusa.

Od poniedziałku 4 maja br. otwarte będą:

-centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, z zachowaniem limitu osób wynoszącego 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej;

-hotele i miejsca noclegowe , jednak ograniczona zostanie nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych;

-sklepy budowlane w weekendy;

-biblioteki, muzea oraz inne instytucje kultury, ale otwierane będą stopniowo i w różnym czasie a o terminach otwarcia decydować będzie organ prowadzący placówkę po konsultacjach z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną;

-rehabilitacje lecznicze – osoby chore i cierpiące na dolegliwości bólowe będą mogły korzystać z rehabilitacji leczniczej.

Od środy 6 maja br. otwarte zostaną żłobki i przedszkola, lecz ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący te placówki może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może nadal zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).