Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa

04 sierpnia, 2022

Zawód żołnierz – brzmi dumnie, a Honor i służba to pojęcia od wieków związane z polską kulturą i historią, stanowiąc część moralno-duchową Polski – „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Jeśli chcesz zostać żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, spełnić obywatelski obowiązek obrony Ojczyzny zgłoś
się do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie prowadzi nabór do nowego rodzaju służby wojskowej, która została wprowadzona przełomowym dokumentem
dla obronności RP i polskich sił zbrojnych – Ustawą o obronie Ojczyzny.

Służba w Wojsku Polskim to stałe i pewne zatrudnienie, możliwość rozwoju osobistego, zdobycia nowych kwalifikacji, sprawdzenia samego siebie.
To również szereg uprawnień:

• miesięczne uposażenie w wysokości 4560 zł;
  • bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie;
  • bezpłatne umundurowanie i wyposażenie;
  • możliwość ukończenia szeregu kursów i szkoleń takich jak: uprawnienia
    do kierowania pojazdów (C, C+E, D), kurs spadochronowy, kurs spawacza, kurs nurka, kucharza itp.).

Wstąpić do Dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej może pełnoletni obywatel Polski zarówno mężczyzna, jak i kobieta, niekarany, zdrowy fizycznie
i psychicznie do pełnienia czynnej służby wojskowej. Podejmij wyzwanie, zgłoś
się osobiście, zadzwoń lub wejdź na stronę internetową Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie celem uzyskania szczegółowych informacji.

NIE TRAĆ CZASU !!!

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie

Dąbrowskiego 11, 33-100 Tarnów

Tel. 261 138 650

wcrtarnow.wp.mil.pl

Zrób „Pierwszy krok” i zarejestruj się na Resortowym Portalu Rekrutacyjnym zostanzolnierzem.pl

Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.