Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

36. ULICA Festival w Tarnowie

03 lipca, 2023

Już w najbliższy weekend (7-8 lipca) na rynku będzie można zobaczyć jedenaście przedstawień w ramach 36. ULICA Festival.

Tegoroczna edycja festiwalu ULICA odbywa się pod hasłem „Radość z odzyskanego podwórka” i poświęcona jest szeroko rozumianym zjawiskom, kwestiom i postaciom, dzięki którym możemy powrócić do dobrze znanych, choć już zapomnianych miejsc. Wszystkich tych, z których nigdy się nie wyrasta i do których z sentymentem się powraca.

ULICA Festival to pokazy najlepszych artystów ulicznych i mistrzów sztuki cyrkowej z całego świata. Imprezę od lat organizuje na placach i rynkach kilku miast Małopolski krakowski Teatr KTO i jego dyrektor Jerzy Zoń. Tegoroczna edycja festiwalu przebiegać będzie pod hasłem „Radość z odzyskanego podwórka”. Wystąpi w niej jedenaście teatrów z Finlandii, Polski, Francji, Argentyny, Hiszpanii i Węgier.

Przybądźcie państwo na tegoroczny festiwal ULICA, który odbędzie się w Tarnowie w dniach od 7 do 8 lipca, w nadziei na wszystkie te emocje, o których już dawno zapomnieliście i myślicie, że powrót do nich nie jest możliwy. Zamknijcie oczy niczym klown z festiwalowego afisza i oddajcie się marzeniom – zachęcają organizatorzy.

Poniżej program występów:

Piątek – 7 lipca / Rynek

15.00 Simon Street Show (Francja): L’Escale

15.30 Teatr Pantomimy Mimo (Polska): Pan i Pani O!

16.30 Simon Llewellyn (Finlandia): We are the Champions

17.30 Teatr Scena 96 (Polska): Czarny łabędź

18.30 Aguila Claun (Argentyna): Dale Ke Va!

19.30 Mr Copini (Hiszpania): The Herock

21.30 Teatr Los Fuegos (Polska): Opowieści ziemi

Sobota – 8 lipca / Rynek

16.00 Teatr Lalki i Aktora w Łomży (Polska): Karius i Baktus

17.00 Manteca al dente (Argentyna): Galumphing (W podskokach)

18.00 Central Europe Dance Theatre (Węgry): Audibles (Dźwięki)

19.30 Fusion Callejera (Argentyna/Wenezuela): Fusion Callejera
Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).