Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

20 dróg gminnych przejdzie modernizacje. Umowa z wykonawcą podpisana

05 lipca, 2024

Wkrótce w gminie Wojnicz ruszy kolejna wielka drogowa inwestycja. Do remontu jest 20 dróg gminnych. Umowa z wykonawcą firmą ReDrog Spółka Cywilna Bożena Krzyżak & Wojciech Krzyżak została podpisana w czwartek, 4 lipca w Urzędzie Miejskim w Wojniczu. W wydarzeniu uczestniczyli Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Zastępca Burmistrza Joanna Zając oraz przedstawiciel firmy ReDrog Wojciech Krzyżak.

Na realizację tej inwestycji Gmina Wojnicz pozyskała z programu Polski Ład środki finansowe w wysokości blisko 3,7 mln zł. Całkowita wartość zadania wyniesie 3,9 mln zł. Dzięki pozyskanym środkom zostanie przebudowanych i zmodernizowanych 20 odcinków dróg gminnych. Wykonanie inwestycji bezpośrednio przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. Wykonane przebudowy i remonty dróg gminnych zwiększą bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz poprawią komfort życia mieszkańców.

W ramach inwestycji powstaną m.in. nowe nawierzchnie asfaltowe wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa. Prace drogowe będą prowadzone w takich miejscowościach jak: Dębina Łętowska, Milówka (trzy drogi), Łopoń, Więckowice (dwie drogi), Grabno (dwie drogi), Olszyny (trzy drogi), Biadoliny Radłowskie, Łukanowice, Wielka Wieś, Wojnicz (cztery drogi) oraz Zakrzów.

Planowany termin zakończenia prac to początek listopada br.

Gmina Wojnicz
Wojnicz – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,55% powierzchni powiatu.