Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Zakończenie realizacji projektu “Pod Biało- Czerwoną”

23 listopada, 2022

grafika przedstawia po lewej stronie fragment masztu z wywieszona flagą Polski na tle nieba . Obok znajduje się biało- czerwony napis: POD BIAŁO -CZERWONĄ

W dniu 10 listopada 2022 r. Wójt Gminy Wietrzychowice dokonał uroczystego podniesienie flagi na nowopowstały maszt. W uroczystości brali udział: Przewodnicząca Rady Gminy Wietrzychowice Ewa Wojcieszek oraz pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych.

Projekt „Pod Biało-Czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Celem projektu było zjednoczenie mieszkańców naszego kraju i zachęcenie ich do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Symboliczne wywieszenie flagi było zwięczeniem uczestnictwa naszej gminy w projekcie „Pod Biało- Czerwoną”. Maszt został zamontowany obok budynku Urzędu Gminy, dzięki czemu jest dostępny i widoczny dla każdego mieszkańca. Maszt z flagą jest dopełnieniem wizerunku naszego Urzędu, który w ostatnim czasie przeszedł generalny remont. 

Gmina Wietrzychowice na zadanie uzyskała dofinansownaie w kwocie 8 000 zł.

 

Zdjęcia (2)
Gmina Wietrzychowice
Wietrzychowice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 3,43% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).