Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC KWIECIEŃ I MAJ

03 czerwca, 2020

Z powodu zarządzeń i regulacji, wprowadzonych dla przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się w naszym kraju zakażeń koronawirusem, działalność Klubu Seniora zawieszona w marcu została przedłużona do maja. W tym okresie, kiedy zajęcia i wszystkie wydarzenia Klubu były odwołane, Seniorzy przebywali w swoich domach a opiekun Klubu był z nimi w kontakcie telefonicznym.

Członkowie Klubu śledzili komunikaty i informacje w telewizji, radiu oraz na stronach internetowych oraz mogli liczyć na wsparcie i pomoc personelu Klubu w razie zaistnienia takiej potrzeby. W okresie wielkanocnym opiekun złożył telefonicznie wszystkim Członkom życzenia świąteczne. Podtrzymywany kontakt z Seniorami był okazją do rozmów na temat zdrowia
i samopoczucia oraz zapytywań o ich potrzeby.

Zgodnie z tradycją w okresie świątecznym uczniowie Szkoły Podstawowej z Wietrzychowic wraz z nauczycielem odwiedzali Klub Seniora. W związku z zaistniałą sytuacją nie mogli tego uczynić w tym roku. Pamiętając jednak o Seniorach wykonali piękne kartki wielkanocne i przesłali je wraz z życzeniami drogą elektroniczną.

W czasie gdy działalność Klubu była zawieszona zadbano o budynek
w którym Seniorzy uczestniczyli w zajęciach. Opiekun posprzątał dokładanie pomieszczenia Klubu,a także zostały wyprane firanki i wymyte okna. Ponadto wykonano porządki na terenie zewnętrznym min. usunięto stare gałęzie, spryskano kostkę i skoszono trawę.

W związku z częściowym luzowaniem ograniczeń dotyczących pandemii
i związanym z tym rozporządzeniem, wznowiono z dniem 25 maja działalność Klubu Seniora z planowaną możliwością rozpoczęcia zajęć w dniu 29 maja. W tym czasie podjęto działania mające na celu przygotowanie terapii zgodnie z obowiązującymi przepisami. Stosując się do zaleceń zaopatrzono Klub Seniora w płyny dezynfekujące i środki ochrony osobistej takie jak rękawice, maseczki i przyłbice. Opiekun podczas konsultacji telefonicznej przyjął zgłoszenia osób chętnych do udziału w zajęciach oraz poinformował o obowiązujących warunkach, które muszą być spełnione w celu zapewnienia maksimum bezpieczeństwa wszystkich Seniorów. Ponadto w pomieszczeniach sanitarnych zostały umieszczone plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, oraz przy płynach dezenfekujących ręce instrukcję  skutecznego odkażania.  . Zgodnie z zaleceniami zaplanowano także podzielenie grupy na dwie mniejsze w przygotowanych odpowiednio oddzielnych salach.

Po odpowiednim przygotowaniu i spełnieniu wszystkich wymogów w dniu 29 maja zajęcia w Klubie Seniora po tak długim czasie zostały wznowione. Na pierwszym spotkaniu opiekun poinformował jeszcze raz wszystkich uczestników o rekomendacjach w celu zapobieganiu zakażeniom koronawirusem. Zaznaczył, że do Klubu Seniora nie mogą przychodzić osoby z niepokojącymi objawami choroby zakaźnej oraz osoby, które miały kontakt z osobą chorą, zakażoną, izolowaną lub kwarantannowaną. Ponadto Seniorzy zostali uczuleni na szczególne przestrzeganie higieny. Poinformowano ich o konieczności dezynfekcji rąk przy wejściu do Klubu, zmierzeniu temperatury i zachowaniu dystansu 2 m odległości między osobami. Zwrócono także uwagę na potrzebę zmniejszenia grup i zrezygnowania z zajęć kulinarnych.
Gmina Wietrzychowice
Wietrzychowice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 3,43% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).