Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Realizacja projektu “Już pływam”

30 czerwca, 2023

grafika przedstawia zdjęcie dwójki dzieci w zbliżeniu, które znajdują się w basenie. po skosie biegnie biały pasek na którym widnieje napis: MAŁOPOLSKI PROJEKT NAUKI PŁYWANIA JUŻ PŁYWAM. W lewym dolnym rogu logo Małopolski oraz napis informujący o finansowaniu projektu z funduszy Województwa Małopolskiego.

LOGO

Gmina Wietrzychowice w dniach od 18 kwietnia 2023r. do 25 maja 2023r. realizuje projekt pod nazwą: „Już pływam”, w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży dofinansowany ze środków finansowych budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach którego  odbywały się zajęcia nauki i doskonalenia pływania na Pływalni w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Bochnia - Proszówki

W projekcie uczestniczyło 30 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wietrzychowicach z różnych klas. W zajęciach uczestniczyli  uczniowie, którzy nie umieją pływać i nigdy wcześniej nie korzystali z zajęć na pływalni oraz uczniowie którzy doskonalili już wcześniej poznane techniki pływackie. Pomoc finansowa z Województwa Małopolskiego to 5 720,00 zł. Całość projektu wyniosła 18 900,00 zł

Program objął dwie grupy szkoleniowe po 15 uczniów w każdej grupie, po 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Nauka pływania prowadzona była przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na Pływalni.

Projekt pn. „Już pływam” miał na celu zachęcić dzieci do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, poprawiając tym samym kondycję i koordynację ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie. Projekt jest szansą na upowszechnianie kultury fizycznej oraz promocji Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Zdjęcia (3)
Gmina Wietrzychowice
Wietrzychowice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 3,43% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).