Sobota, 6 marca 2021r. | Imieniny: Rózy, Jordana, Agnieszki

POŁĄCZONE SIŁY TARR ORAZ MRH

15 stycznia, 2021

W wyniku prowadzonych od dłuższego czasu działań zakończono proces połączenia spółek. Efektem tego działania jest przejęcie przez Tarnowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. (TARR)- Małopolskiego Rynku Hurtowego S.A. (MRH). Wspólnie wypracowane działania zmierzające do połączenia spółek miały na celu przede wszystkim uchronienie majątku MHR przed wyprzedażą oraz wzmocnieniu potencjału TAAR.

Dzięki połączeniu sił TAAR oraz MRH możliwa będzie realizacja strategicznych celów TAAR, czyli powstanie „Centrum Rozwoju Regionalnego” oraz stworzenie „Centrum Obrotu rolno- spożywczego i produkcji ekologicznej Tarnów”. Duży potencjał dla nowych inwestycji dają też tereny przejęte po MRH.

Przypominamy,  że Gmina Wietrzychowice jest jednym z największych udziałowców wśród samorządów w spółce MRH. W przypadku wypracowania zysku przez TAAR możliwym jest pozyskanie nowych dochodów przez gminę.

Gmina Wietrzychowice
Wietrzychowice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 3,43% powierzchni powiatu.