Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Ostrzeżenie przed burzami z gradem!

10 czerwca, 2024

Informacja o niebezpiecznym zjawisku Nr 171 wydana przez Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, dotyczące możliwości wystąpienia: burze/ 2 stopnia

zdjęcie przedstawia po lewej stronie niebo z burzowymi chmurami, po prawej na beżowym tle z zarysem grafiki termometru widoczny czarny napis Meteo

Zjawisko: burze
Stopień zagrożenia: 2

Ważność:
od 2024-06-10 godz. 10:00
do 2024-06-11 godz. 02:00

Obszar: powiat tarnowski

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:  80%

Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane z wyzszym stopniem.

Gmina Wietrzychowice
Wietrzychowice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 3,43% powierzchni powiatu.