Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Komunikat w sprawie racjonalnego korzystania z wody pobranej z sieci wodociągowej

28 czerwca, 2022

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

W związku z dużymi rozbiorami wody i zapowiadanymi wysokimi temperaturami powietrza na najbliższe dni, Zakład Eksploatacji Urządzeń Komunalnych i Wodociągów w Wietrzychowicach zwraca się z apelem do odbiorców o oszczędne i racjonalne gospodarowanie wodą pobraną z sieci wodociągowej.

Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymanie się od zużycia wody w szczególności do podlewania ogródków przydomowych i działkowych oraz napełniania basenów i mycia samochodówponieważ zbyt duże zużycie wody powoduje obniżenie ciśnienia w sieci, które może doprowadzić do przerw w dostawie wody.

Gmina Wietrzychowice
Wietrzychowice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 3,43% powierzchni powiatu.