Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego

Informacja o niebezpiecznym zjawisku

14 października, 2020

Informacja o niebezpiecznym zjawisku Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie dotycząca wystąpienia na obszarze zlewni Dunajca, Szreniawy (małopolskie) wezbrań z przekroczeniem stanów ostrzegawczych: 2 stopnia.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

W wyniku spływu wód opadowych w zlewni Dunajca (zwłaszcza w środkowym oraz dolnym biegu) spodziewany jest wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. Na Szreniawie poziom wody podniesie się powyżej stanu alarmowego..

Data wystąpienia: od 14.10.2020 od godziny 08:44 do 15.10.2020 do godziny 08:00.

Gmina Wietrzychowice
Wietrzychowice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 3,43% powierzchni powiatu.