Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Żłobek w Bogumiłowicach z dotacją

13 kwietnia, 2021

Gmina Wierzchosławice pozyskała dotację w ramach rządowego programu ,,Maluch +” dla żłobka w Bogumiłowicach. Wsparcie zaplanowanych inwestycji jest na poziomie 150 tysięcy złotych.

Dzięki pozyskanym środkom samorząd gminny zrealizuje w sąsiedztwie żłobka budowę placu zabaw. Otrzymane pieniądze pozwolą również na zwiększenie liczby dostępnych miejsc w żłobku dla najmłodszych mieszkańców gminy Wierzchosławice.

Plac zabaw będzie składał się z piaskownicy z siedziskami oraz fabryki piasku (blat z misą, drążek z wiaderkiem, tablica ze sklepikiem), ławki, trapu z siatką, miasteczka zabaw ze zjeżdżalnią oraz zestawu tablic do zabawy.  Zamontowana zostanie również bezpieczna nawierzchnia w obrębie placu zabaw.

Całość projektu warta jest 187,5 tys zł.

***

Oficjalnie żłobek w Bogumiłowicach otwarto 28 lutego 2020 roku. Środki na remont i dostosowanie budynku do potrzeb maluszków oraz wsparcie do funkcjonowania placówki pozyskano z programu rządowego Maluch+ oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Program “Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. “Maluch+” jest programem rocznym.

Celem programu “Maluch+” jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.