Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Zebranie Wiejskie w Wierzchosławicach

15 września, 2020

W sobotę w odremontowanym Domu Ludowym w Wierzchosławicach odbyło się Zebranie Wiejskie. Podczas spotkania mieszkańcy rozdysponowali środki w ramach funduszu sołeckiego na rok 2021. W Zebraniu wziął udział m.in. wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz oraz radni Rady Gminy Wierzchosławice. 

 

Propozycje do podziału funduszu sołeckiego na 2021 rok:

 

  1. Prace przy utrzymaniu terenów zielonych ogólnodostępnych: 7000 zł
  2. II etap budowy parkingu na działce 1007/4: 15000 zł
  3. Zagospodarowanie placu za Domem Ludowym wraz ze sceną plenerową: 14000 zł
  4. Dofinansowanie OSP Wierzchosławice do zakupu profesjonalnej drabiny strażackiej: 4264 zł

Tradycyjnie wójt gminy Wierzchosławice zaprezentował informacje na temat zadań inwestycyjnych realizowanych przez samorząd. W tym roku w Wierzchosławicach wiele udało się wykonać. Zakończono m.in. remont wspomnianego Domu Ludowego, którego uroczyste otwarcie miało miejsce miesiąc temu. W miejscowej szkole zaplanowano remont kuchni oraz budowę windy zewnętrznej. W Centrum Kultury Wsi Polskiej wyremontowano szatnie dla korzystających z sąsiedniego kompleksu sportowego. W ,,stolicy” naszej gminy pojawi się nowe oświetlenie uliczne. LED-owe lampy zostaną zainstalowane w Wierzchosławicach w przysiółku Godna Wieś oraz przy drodze wojewódzkiej w kierunku Radłowa. Zarząd Dróg Wojewódzkich wykona natomiast bezpieczne przejście dla pieszych przy kościele w Wierzchosławicach.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).