Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Zebranie Wiejskie w Rudce [ZDJĘCIA]

16 czerwca, 2020

W poniedziałek w Rudce odbyło się Zebranie Wiejskie. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, który zaprezento0wał zamierzenia inwestycyjne samorządu.

Ten rok inwestycyjny w Rudce jest obfity. Dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych zrealizowana będzie modernizacja drogi przy miejscowym boisku sportowym. Z kolei dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych wykonana zostanie nawierzchnia na drodze prowadzącej do Miejsca Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4 oraz zbiornik retencyjny tzw. Bania. Dodatkowo, dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców, zostanie zrealizowany remont zabytkowej kaplicy.

Podczas zebrania mieszkańcy zdecydowali się przesunąć pieniądze z budżetu sołeckiego na rzecz II etap dokończenia budowy altany grillowej.

Wśród tematów poruszanych przez mieszkańców pojawiły się kwestie dotyczące m.in. należytego utrzymania rowów, remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie oraz ogrodzenia miejscowej szkoły podstawowej.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).