Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Zebranie Wiejskie w Komorowie [ZDJĘCIA]

15 czerwca, 2020

W Domu Ludowym w Komorowie w niedzielę odbyło się Zebranie Wiejskie. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Wierzchosławice oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Wierzchosławice Zbigniew Suda.

Podczas zebrania mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali o wsparciu z budżetu sołeckiego m.in. miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz budowy boiska z bezpieczną – poliuretanową nawierzchnią.

Z kolei wójt Andrzej Mróz zaprezentował informację na temat planowanych inwestycji w Komorowie oraz podsumował działania samorządu gminnego w kontekście inwestycyjnym na terenie całej gminy.

Wśród spraw poruszanych przez mieszkańców nie zabrakło kwestii związanych z wycinką lub obcinką drzew znajdujących się przy drogach. Część z nich jednak znajduje się przy drodze powiatowej, stąd konieczne będzie zwrócenie się o wykonanie niezbędnych prac do Zarządu Dróg Powiatowych. Mieszkańcy zwracali także uwagę m.in. na: konieczność modernizacji Domu Ludowego, tworzenie studzienek odprowadzających wodę oraz organizację transportu zbiorowego do Tarnowa.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.