Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Zebranie Wiejskie w Kępie Bogumiłowickiej [ZDJĘCIA]

15 czerwca, 2020

W piątek odbyło się Zebranie Wiejskie w Kępie Bogumiłowickiej. W spotkaniu uczestniczył zastępca wójta gminy Wierzchosławice Andrzej Barnaś. Podczas zebrania mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali się, aby przesunąć środki z budżetu soołeckiego na rzecz wsparcia samorządu gminnego realizującego zadania drogowe w tej miejscowości.

W trakcie Zebrania zastępca wójta zrelacjonował przybyłym mieszkańcom sytuację związaną z inwestycjami dotyczącymi Kępy Bogumiłowickiej, w tym między innymi kwestie remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie, budowę zjazdu z autostrady A4 oraz budowy elektrowni wodnej na Dunajcu. Wśród pytań,  które zadawali mieszkańcy najdłuższa dyskusja wywiązała się na temat ceny za odbiór odpadów. Jak zapewnił mieszkańców zastępca wójta, samorząd gminny zrobi wszystko, aby mieszkańcy odczuli w jak najmniejszym stopniu galopujące ceny na tzw. rynku śmieciowym.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.