Niedziela, 25 października 2020r. | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Pokaż menu

Zebranie Wiejskie w Gosławicach

16 września, 2020

Również w Gosławicach odbyło się już Zebranie Wiejskie, podczas którego podzielono środki w ramach funduszu sołeckiego. W zebraniu wziął udział wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, który omówił realizację gminnych inwestycji oraz odpowiadał na pytania mieszkańców. 

Podział Funduszu sołeckiego sołectwa Gosławice na rok 2021:

– 3 000, 00 zł na dokumentację i mapy dla siłowni plenerowej obok boiska sportowego,

– 2 500, 00 zł na piknik rodzinny,

-3 000, 00 zł na wykaszanie terenów zielonych,

– 1 000, 00 zł na fundusz remontowy,

– 2 000, 00 zł doposażenie kuchni i świetlicy przy OSP Gosławice,

– 11 732, 50 zł na budowę zadaszenia / wiaty/ przy boisku sportowym

Łączna kwota 23 232,50 zł

 

Podczas zebrania wójt gminy Wierzchosławice wspomniał o największej inwestycji, która jeszcze w tym roku będzie realizowana na terenie Gosławic. Mowa o ścieżce rowerowej łączącej się z Velo Dunajec. Koszt budowy nowego odcinka to 1 mln zł, trasa ma być gotowa na koniec 2020 roku. Nowy odcinek będzie miał ponad 2,5 km długości, szerokość 2,5 m, z poboczem po 0,5 m z każdej strony ścieżki. Na trasie znajdą się także tablice informacyjne. Ścieżka rowerowa będzie przebiegać w niewielkiej odległości od Muzeum im. Wincentego Witosa oraz Domu Ludowego w Wierzchosławicach, a także nieopodal zabytkowego kościoła rzymskokatolickiego pw. Matki Bożej Pocieszenia. W pobliżu trasy znajduje się także Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dwudniakach, ośrodek rekreacyjny, ścieżki przyrodniczo-leśne oraz wierzchosławickie lasy, stanowiące część Radłowsko-Wierzchosławickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).