Zabytkowe pojazdy zjadą do Wierzchosławic już w piątek
Przed nami XII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Wierzchosławice są na trasie!
Miłośnicy klasycznej motoryzacji będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiać wyjątkowe pojazdy podczas XII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4–7 czerwca 2026 roku i będzie jedyną w Małopolsce rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych organizowaną pod egidą Polskiego Związku Motorowego.
Szczególnie serdecznie zapraszamy do Wierzchosławic w piątek, 5 czerwca. Około godziny 15.00 na terenie Gminnego Centrum Kultury odbędzie się prezentacja samochodów uczestniczących w rajdzie. Będzie to doskonała okazja, aby z bliska zobaczyć motoryzacyjne perełki sprzed lat, porozmawiać z ich właścicielami oraz poznać historię niezwykłych pojazdów, które mimo upływu czasu nadal zachwycają swoim wyglądem i sprawnością.
W rajdzie rywalizować będą załogi w sześciu klasach pojazdów zabytkowych – od samochodów wyprodukowanych przed 1945 rokiem po pojazdy z końca XX wieku. Uczestnicy zmierzą się w próbach sprawnościowych, konkursach techniki jazdy oraz zadaniach wymagających precyzji i doskonałej współpracy kierowcy z pilotem.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Automobilklub Tarnów.
Partnerami rajdu są Województwo Małopolskie, Miasto Tarnów, Gmina Wierzchosławice, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach, Klub Motocyklowy Moto Wierzchosławice i Okolice oraz Gmina Zakliczyn.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do wspólnego podziwiania zabytkowych samochodów i motocykli oraz do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych regionu.
Do zobaczenia w Wierzchosławicach!
Źródło: Urząd Gminy Wierzchosławice
