Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Wywieś flagę!

30 kwietnia, 2020

Przed nami długi majowy weekend. W tym wyjątkowym czasie nie zapomnijmy wywiesić Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji.

W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, nie odbędą się w naszej gminie oficjalne obchody majowych uroczystości.

Proszę wszystkich mieszkańców, aby wywiesili flagi, które z jednej strony będą symbolem naszego patriotyzmu, a z drugiej strony będą symbolizować, w tym trudnym czasie, naszą jedność narodową.  Zachęcam w tych dniach mieszkańców, aby świętować Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja i indywidualnie złożyć kwiaty, zapalić znicze przed naszym pomnikiem wzniesionym w dwudziestą rocznicę odzyskanie niepodległości w Wierzchosławicach.

Wszystkich mieszkańców zachęcam także do udziału w akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

Andrzej Mróz

Wójt Gminy Wierzchosławice

 

 

 

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).