Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Umowa na budowę chodnika w Mikołajowicach podpisana

28 maja, 2020

W Urzędzie Gminy Wierzchosławice wójt Andrzej Mróz podpisał umowę z wykonawcą na realizację trzeciego etapu budowy chodnika w Mikołajowicach od tamtejszego kościoła do drogi krajowej nr 94. Wykonawcą inwestycji jest firma BRATKO. Wartość zadania przekracza 82 tys. zł. Nowy chodnik pojawi się na odcinku ok. 160 m.

Budowa chodnika w Mikołajowicach wzdłuż drogi powiatowej jest zadaniem powiatu tarnowskiego, które na własne barki wziął samorząd gminny. Gmina Wierzchosławice zleciła wykonanie projektu oraz realizację prac w połowie finansując tę inwestycję.

– To niezwykle ważny odcinek – zaznacza wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Chodnik połączy miejscową szkołę, kościół oraz drogę krajową. Dziś ruch na tej drodze powiatowej jest bardzo duży z racji tego, że ta trasa stanowi jedną z alternatyw połączenia centrum naszej gminy z Tarnowem wobec zamknięcia mostu na Dunajcu w Ostrowie. Dzięki wybudowaniu chodnika znacznie podniesie się poziom bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).