Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Ulica Topolowa będzie remontowana! Jest dotacja z FDS

16 listopada, 2020

60% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych wywalczyła gmina Wierzchosławice na I etap remontu ulicy Topolowej w centrum Wierzchosławic. W tym roku zostanie zrealizowana procedura przetargowa, a na wiosnę przyszłego roku prace na odcinku od drogi wojewódzkiej 975 do Szkoły Podstawowej. 

 

– Jest to trzecia droga w naszej gminie, która w tym roku otrzymała wsparcie w remoncie z Funduszu Dróg Samorządowych dzięki dobrze napisanym wnioskom. W lecie wymieniliśmy nawierzchnię na drodze gminnej w Rudce w przysiółku Partyń, teraz dobiegają końca prace przy drodze w Łętowicach w przysiółku Bardyjówek, a przed nami już kolejna inwestycja  – podkreśla wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – O remont ul. Topolowej od lat dopominają się mieszkańcy. To bardzo newralgiczny odcinek, przy którym znajduje się m.in. kościół, szkoła i przedszkole.

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).