Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Trwa ,,odmrażanie”

11 maja, 2020

Zarówno Gminna Biblioteka Publiczna, jak również Akademia Piłkarska Wierzchosławice wznowiły działalność.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Wierzchosławicach wraz ze swoimi filiami wznowiła w miniony piątek działalność. Czytelnicy mogą już korzystać z zasobów bibliotecznych jednak muszą się stosować do kilku zasad związanych z epidemią koronawirusa. Przed wejściem do biblioteki każdy ma obowiązek założenia rękawiczek oraz zasłonięcia nosa i ust (maseczka, szalik, chustka itp.), za wyjątkiem dzieci do lat 4 oraz osób zwolnionych z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. W bibliotece głównej w Wierzchosławicach jednorazowo może przebywać maksymalnie 3 czytelników z zachowaniem bezpiecznego dystansu (2 m), natomiast filie obsługują użytkowników pojedynczo. Stanowisko obsługi wyposażone jest w przesłonę ochronną oraz płyn do dezynfekcji dłoni. Przyniesione książki użytkownik zostawia w specjalnie wyznaczonym miejscu. Zwrócone książki będą poddane 10-dniowej kwarantannie. Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony. Książki podaje bibliotekarz! Czytelnie i stanowiska komputerowe pozostają nadal wyłączone z użytkowania. Wydruki i kserokopie dla użytkowników wykonuje bibliotekarz.

– Zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chcą Państwo wypożyczyć. Można to zrobić na 3 sposoby: spisać na kartce i przynieść do biblioteki, przesłać mailem na adres: gbp.wierzchoslawice@interia.pl lub zamówić przez telefon: 14 67 97 215 – wyjaśnia Iwona Gleisner, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach. – Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do odwiedzania naszych placówek i apelujemy o stosowanie się do zasad.

Jak już informowaliśmy działalność wznowiła również Akademia Piłkarska Wierzchosławice. Młodzi piłkarze zajęcia wznowili w ubiegły czwartek. Treningi prowadzone są w grupach sześcioosobowych plus prowadzący zajęcia trener. Na Orliku znajdującym się przy GCKWP w Wierzchosławicach pierwsze treningi rozpoczęły grupy Żak i Orlik, a w tym tygodniu swoje zajęcia mają grupy Skrzatów i Dziewcząt.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).