Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

Trwa budowa ścieżki rowerowej [FOTOREPORTAŻ]

29 września, 2020
Rozpoczęła się budowa trasy rowerowej Wierzchosławice-Dwudniaki–Velo Dunajec. Całkowita wartość projektu to  to blisko 620 tys. zł z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego wynosi ponad  400 tys. zł.
Nowy odcinek będzie miał ponad 2,5 km długości, szerokość 2,5 m, z poboczem po 0,5 m z każdej strony ścieżki. Na trasie znajdą się także tablice informacyjne. Ścieżka rowerowa będzie przebiegać w niewielkiej odległości od Muzeum im. Wincentego Witosa oraz Domu Ludowego w Wierzchosławicach, a także nieopodal zabytkowego kościoła rzymskokatolickiego pw. Matki Bożej Pocieszenia. W pobliżu trasy znajduje się także Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dwudniakach, ośrodek rekreacyjny, ścieżki przyrodniczo-leśne oraz wierzchosławickie lasy, stanowiące część Radłowsko-Wierzchosławickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Ścieżka rowerowa będzie mogła być użytkowana także przez samochody do 3,5 tony.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.