Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Szkoły z Wierzchosławic i Rudki najlepsze w gminie

20 października, 2021

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rudce odbyły się halowe zawody piłki nożnej chłopców. Zostały one rozegrane w dwóch kategoriach.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dzieci z klas 7-8) najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Wierzchosławic, natomiast w kategorii Igrzysk Dzieci (dzieci z klas 4-6) zwycięzcami okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Rudce. Wszystkie szkoły otrzymały z rąk wójta gminy Wierzchosławice Andrzeja Mroza oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Rudce Marii Pochroń pamiątkowe dyplomy i puchary za zdobyte miejsca.

Zwycięskie Szkoły w przyszłym tygodniu będą reprezentować gminę na półfinałach powiatowych w Koszycach Wielkich.

Klasyfikacje końcowe

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1. SP Wierzchosławice
  2. SP Ostrów
  3. SP Łętowice
  4. SP Rudka

SP Rudka – SP Ostrów 0:2

SP Wierzchosławice – SP Łętowice 7:3

SP Wierzchosławice – SP Ostrów 6:2

SP Rudka – SP Łętowice 3:9

SP Ostrów – SP Łętowice 6:3

SP Wierzchosławice – SP Rudka 7:2

Igrzyska Dzieci

1. SP Rudka
  2. SP Wierzchosławice
  3. SP Łętowice

SP Rudka – SP Wierzchosławice 5:3

SP Rudka – SP Łętowice 3:2

SP Łętowice – SP Wierzchosławice 0:6

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.