Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach na finałach powiatowych

08 października, 2021

W nowym roku szkolnym na nowo rozpoczęła się rywalizacja w zawodach szkolnych. W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Wierzchosławicach, reprezentowała naszą gminę na finałach powiatowych w biegach sztafetowych, w trójboju lekkoatletycznym oraz w indywidualnej i drużynowej lidze lekkoatletycznej.

Na zwodach w biegach sztafetowych Szkoła Podstawowa Wierzchosławice wysłała 3 drużyny. W Igrzyskach Dzieci (reprezentacje klas 4-6) chłopcy zajęli 8. miejsce a dziewczynki 3., natomiast w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (reprezentacje klas 7-8) wystartowała reprezentacja chłopców, którzy zajęli ostatecznie 5. miejsce.

W trójboju lekkoatletyczna Szkoła Podstawowa z Wierzchosławic zarówno w kategorii chłopców jak i dziewczynek zajęła 3. miejsce.

W indywidualnej i drużynowej lidze lekkoatletycznej z medalami wrócił Jakub Majcher, który w biegu na 1000 metrów zajął 2. miejsce oraz w pchnięciu kula Gabriela Trytek zajęła 2. miejsce.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.