Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Stadion w Mikołajowicach areną zmagań młodzieży w piłce nożnej!

31 maja, 2023

W tym roku, obiekt LKS Dunajec Mikołajowice stał się areną zmagań dla piłkarzy nożnych.

Pierwsze emocje piłkarskie na obiekcie sportowym w Mikołajowicach w tym sezonie zapewniły nam finały powiatowe w piłce nożnej zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek w kategorii szkół podstawowych. Finały odbywały się w dniach 15.05 – 19.05 i zgromadziły ponad 300 uczniów z terenu powiatu tarnowskiego, którzy walczyli o awans do zawodów wojewódzkich. Z terenu naszej Gminy najlepiej zaprezentowały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, które zajęły 4 miejsce w powiecie. Zawody te mogły odbyć się dzięki wsparciu Gminy Wierzchosławice, która pomogła w organizacji turniejów zapewniając obsługę techniczną (opieka medyczna, sędziowska).

Kolejną okazją do sportowej rywalizacji na stadionie w Mikołajowicach był rozgrywany w dniu 27.05 turniej Małej Ligi Mistrzów, w którym uczestniczyło ponad 20 zespołów piłkarskich z terenu całego powiatu. W gronie tych zespołów znalazła się również nasza Akademia Piłkarska Wierzchosławice. Ponad 300 dzieci, poza radością z rozgrywek piłkarskich, cieszyło się dodatkowymi atrakcjami związanymi z turniejem. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a drużyna dyplom i puchar od Wójta Gminy Wierzchosławice oraz Pana Jarosława Kaniewskiego, właściciela stowarzyszenia Pasja Futbolu, który był współorganizatorem turnieju w Mikołajowicach.

Serdecznie dziękujemy Klubowi w Mikołajowicach za świetne przygotowanie całego obiektu, a Pani Patrycji Baran za fotorelację zdjęciową.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).