SP Rudka najlepsza w piłce nożnej [ZDJĘCIA]
Na Orliku przy CKWP w Wierzchosławicach odbyły się
. Na starcie stanęły 3 szkoły z Wierzchosławic, Rudki i Mikołajowic. Po rozegraniu wszystkich meczy, okazało się, że szkoła z Rudki wygrała obie kategorii, czyli w klasach 4-6 (Igrzyska Dzieci) oraz 7-8 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).
Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wierzchosławice Andrzeja Mroza. Nagrody wręczył zawodnikom zastępca wójta Andrzej Barnaś.
Szkoła z Rudki będzie reprezentować gminę Wierzchosławice na półfinałach powiatowych, które odbędą się 21 października w Lisiej Górze i 22 października w Wierzchosławicach.
Igrzyska Dzieci
1. SP Rudka
2. SP Wierzchosławice
3. SP Mikołajowice
SP Rudka – SP Wierzchosławice 4:1
SP Wierzchosławice – SP Mikołajowice 9:0
SP Mikołajowice – SP Rudka 1:8
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
1. SP Rudka
2. SP Wierzchosławice
3. SP Mikołajowice
SP Rudka – SP Wierzchosławice 1:1
SP Wierzchosławice – SP Mikołajowice 9:0
SP Mikołajowice – SP Rudka 1:12