Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

Sobótka nad Dunajcem już za nami!

21 czerwca, 2022

Już po raz drugi Sobótka nad Dunajcem w Ostrowie cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Wierzchosławice i okolic!

Na terenie nowo wyremontowanej strefy sportowo – rekreacyjnej w Ostrowie, Gminne Centrum Kultury w Wierzchosławicach zorganizowało Sobótkę nad Dunajcem. 18 czerwca spotkali się amatorzy dobrej zabawy, prastarych obyczajów i muzyki ludowej. Po raz kolejny okazało się, że strefa rekreacyjna w Ostrowie oraz bar Rybitwa są doskonałym miejscem na plenerowe spotkania mieszkańców.

W sobótkowy nastrój wprowadziły nas warsztaty wicia wianków oraz występy zespołów ludowych. Nie zabrakło tradycyjnych obrzędów świętojańskich – puszczania wianków na Dunajcu, poszukiwania kwiatu paproci czy rozpalenia ogniska świętojańskiego. Magicznego charakteru wydarzeniom dodał występ gwiazdy wieczoru – Zespołu ZAZULA, który przyjechał do Wierzchosławic prosto z koncertu na opolskim festiwalu. Uczestnicy wydarzenia podziwiali w ich wykonaniu starosłowiańskie pieśni wyśpiewane a cappella.

Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach! Najmłodsi mieli do dyspozycji szereg gier, zabaw i animacji prowadzonych przez Pracownię Jaszczur & Przyjaciele. Zainteresowaniem cieszyły się także dmuchana zjeżdżalnia oraz stoisko do malowania twarzy.

Na zakończenie wieczoru do tańca zagrał zespół ProPozycja.

Dla wszystkich pragnących ochłody, na stanowisku gastronomicznym czekały zimne napoje, a dla wszystkich łasuchów przygotowana została szeroka oferta wyśmienitego jedzenia.

Dziękujemy za Wasz udział!

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022

Fot. Robert Bryl

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.