Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Ruszyły zajęcia w przedszkolu

11 maja, 2020

Dziewięcioro dzieci od dziś korzysta z zajęć opiekuńczych w Publicznym Przedszkolu w Wierzchosławicach. W sumie placówka przygotowana jest na przyjęcie 16 młodych mieszkańców gminy, których rodzice pracują.

– W przedszkolu panuje pełny reżim sanitarny. Placówka wyposażona jest w specjalne lampy UV-C, odpowiedzialne za do dezynfekcję powietrza w pomieszczeniach – wyjaśnia wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Chcemy również udostępnić maluchom  pobliski plac zabaw, który zostanie odgrodzony, tak aby nie mogły z niego korzystać osoby postronne.

Samorząd gminny planował również uruchomienie żłobka w Bogumiłowicach jednak z powodu małego zainteresowania zrezygnowano z tego pomysłu. Z tego samego powodu nie zdecydowano się na wznowienie pracy oddziałów przedszkolnych.   
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).