Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Rozpoczęła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Rudce [ZDJĘCIA]

14 kwietnia, 2021

Od kilku już dni trwają roboty związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudce. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane GO-BUD Sp. z o.o. Wartość zrealizowanych prac wyniesie ponad 1,5 mln zł. W ubiegłym roku gmina Wierzchosławice pozyskała ponad milion złotych dofinansowania na to zadanie.

W ramach realizowanych prac zostanie wykonane m.in. ocieplenie, wymiana ogrzewania oraz montaż paneli fotowoltaiczych. Miejscowa szkoła od lat czekała na remont, który teraz dzięki staraniom samorządu i pozyskaniem środków z Unii Europejskiej staje się faktem.

Prace zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się 30 listopada.

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.