Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Remont i renowacja zabytkowej kaplicy w Rudce [ZDJĘCIA]

18 maja, 2020

W piątek proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Rudce, ks. Bogusław Maciaszek podpisał umowę z Zakładem Usług Ogólnobudowlanych TAP-MAL-W na wykonanie „Remontu i renowacji zabytkowej Kaplicy w miejscowości Rudka”. Inwestycja otrzymała pomoc finansową w kwocie 50 tys. zł.

 

W ramach zaplanowanych prac przewidziano remont i renowację elewacji, wraz z podbiciem oraz izolacją fundamentów oraz wykonaniem opaski z kostki brukowej, remont i wymianę pokrycia dachowego – dachówek oraz odtworzenie wieżyczki na dachu kaplicy, impregnację więźby dachowej,remont tynków wewnętrznych ścian poddasza, wykonanie obróbek blacharskich, konserwację stolarki okiennej i drzwiowej, renowację ścian wewnętrznych oraz podłogi drewnianej. 

Gruntowny remont zostanie wykonany do 30 lipca 2020 r.

 

 

 

Dotacja przyznana została w ramach Działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).