Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Remont Domu Ludowego zmierza ku końcowi [ZDJĘCIA]

11 maja, 2020

 

Prace remontowe w Domu Ludowym im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach weszły w decydującą fazę.

Koszt generalnego remontu znajdującego się w centrum Wierzchosławic Domu Ludowego to blisko 700 tysięcy złotych, z czego ponad pół miliona złotych stanowiła dotacja pochodząca z Ministerstwa Kultury. W zabytkowym obiekcie funkcjonuje przeniesiona Gminna Biblioteka Publiczna oraz Klub Seniora.

– Ten budynek to symbol naszej gminy – podkreśla wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz. – Dom Ludowy został poddany generalnemu remontowi począwszy od kotłowni, a skończywszy na wymianie podłóg i malowaniu. Była siedziba wójta Wincentego Witosa odzyska swój dawny blask. Postęp prac wyprzedza harmonogram i niewykluczone, że już w czerwcu uda się zakończyć ten ważny remont.

Dom Ludowy w Wierzchosławicach powstał ze składek chłopskich jeszcze w 1924 roku. Tutaj miał swoja siedzibę wójt Wincenty Witos. Miejsce jest jednym z symboli ruchu ludowego.

Przypomnijmy, że końcem lutego w wyremontowanej części Domu Ludowego w Wierzchosławicach otwarto siedzibę Klubu Senior+. Najstarsi mieszkańcy gminy zyskali miejsce, w którym organizowane są zajęcia rozwijające zainteresowania, spotkania o charakterze edukacyjnym, wyjścia do instytucji kulturalnych, wyjazdy oraz imprezy integracyjne. Niestety z powodu koronawirusa Klub Seniora musiał zawiesić swoją stacjonarną działalność.

 
Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).