Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

PRZEPIS NA WEEKEND: Torcik truskawkowy straciatella

13 czerwca, 2020

Kto nie ma pomysłu na coś słodkiego – spieszymy z pomocą! W kolejnej publikacji z cyklu ,,Przepis na weekend” polecamy dietetyczne ciasto, które spełni oczekiwania nawet największego łasucha. Idealne na upały!

Składniki:

2 opakowania ciastek owsianych kakaowych,

400 ml śmietany kremówki,

400 ml jogurtu naturalnego,

pół kostki masła,

2 łyżki żelatyny,

tabliczka gorzkiej czekolady,

truskawki,

Sposób przygotowania:

Następnie ubijamy śmietanę. W kolejny kroku żelatynę delikatnie podgrzewamy, tak aby się rozpuściła, ale nie zagotowała, gdyż wówczas straci właściwości żelujące. W dalszej kolejności do rozpuszczonej żelatyny dokładamy 2 łyżki zimnego jogurtu i mieszamy.

Potem resztę jogurtu i żelatynę mieszamy delikatnie z ubitą śmietaną. Dorzucamy pokrojoną czekoladę i delikatnie mieszamy.

Jeżeli ktoś nie liczy kalorii to masę może dosłodzić cukrem pudrem – pół szklanki powinno wystarczyć. Może też jogurt naturalny zamienić na serek mascarpone. Natomiast jeśli podejrzewamy, że ciasto nie zniknie w ciągu jednego dnia to można truskawki zabezpieczyć glazurą z żelatyny, cukru i wrzątku.

SMACZNEGO!

Gmina Wierzchosławice
Wierzchosławice – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Gmina stanowi 5,29% powierzchni powiatu.