PRZEPIS NA WEEKEND: NALEŚNIKI ŚNIADANIOWE
Po krótkiej przerwie wracamy z naszymi przepisami. Dziś polecamy spróbować swoich sił w starciu z naleśnikami śniadaniowymi. Przepis przysłała do nas pani Barbara Knapik z Koła Gospodyń Wiejskich w Komorowie.
NALEŚNIKI ŚNIADANIOWE
SKŁADNIKI:
4 JAJKA
15 DKG MĄKI
5-7 DKG CUKRU
1 SZKLANKA ŚMIETANY
4 DKG TŁUSZCZU
5 DKG MASŁA
POWIDŁO ŚLIWKOWE , LUB DŻEM
SPOSÓB WYKONANIA:
Żółtka utrzeć z cukrem na pulchną masę i wymieszać ze śmietaną i mąką. Białka ubić na sztywną pianę i delikatnie połączyć z ciastem. Na patelni rozgrzać partiami tłuszcz, nalewać łyżką ciasto i smażyć grube naleśniki.
Układać naleśniki jeden na drugim, smarować każdy wybranym dżemem, wstawić na kilkanaście minut do gorącego piekarnika. Wyłożyć na półmisek, posypać cukrem pudrem.
(prezentowana potrawa została wykonana z dwóch porcji)
SMACZNEGO!